۰
گالری ساعت علیزاده

​گالری ساعت علیزاده

راهنمای کامل خرید ساعت مچی به عنوان هدیه

 

آیا شما زمان انتخاب هدیه برای عزیزانتان به مشکل می‌خورید؟ دیگر نگران نباشید! اکثر افراد زمانی که می‌خواهند کسانی که دوستشان دارند را خوشحال کنند، دچار استرس می‌شوند. هدایا خاص هستند زیرا به عزیزانتان می‌گویند که شما به شدت به آنها اهمیت می‌دهید. انتخاب هدیه‌ی مناسب می‌تواند یک فرایند پیچیده باشد. شما می‌خواهید هدیه‌ی شما کامل و زیبا باشد و گیرنده‌ی هدیه‌ به جای ناامید شدن، شاد و خوشحال به نظر برسد. یکی از گزینه‌های اصلی و محبوب برای هدیه، ساعت مچی است که تقریباً برای هر فرد یک انتخاب عالی است! بازار ساعت بسیار گسترده اما گیج کننده است. این مورد حتی زمانی که برای خودتان خرید می‌کنید هم صادق است اما خرید ساعت مچی به عنوان هدیه کاری بسیار دشوارتر است. برای راحتی کار شما، عوامل موثر در انتخاب ساعت به عنوان هدیه را برای شما لیست کرده‌ایم. خوشبختانه می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل زیر، جستجوی خود را محدود کنید.

 

قیمت ساعت مچی

بسته به اینکه برای چه کسی یک ساعت مچی به عنوان هدیه می‌‌خرید، بودجه‌ی خود را تعیین کنید. اگر برای همسرتان ساعت خرید می‌کنید، می‌توانید یک ساعت گران‌قیمت بخرید. اگر برای دوست یا اعضای خانواده‌ی خود خرید می‌کنید، می‌توانید محدوده‌ی قیمت را به دلخواه خود انتخاب کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای ساده سازی فرایند انتخاب، مشخص کردن بودجه‌ی شما برای هدیه است. موارد زیر برخی از محدوده‌های استاندارد قیمت و آنچه معمولاً از ساعت‌هایی با این قیمت‌ها دریافت می‌کنید، هستند.

 • بودجه حدود یک میلیون تومان: ساعت های برند نیوی فورس

 • بودجه بالای ۲ میلیون تومان: امکان خرید ساعت با شیشه‌ی سافایر کریستال (ضدخش).

 • بودجه بالای ۳ میلیون تومان:

  • امکان خرید ساعت با موتور سوئیسی.

  • امکان خرید ساعت اتوماتیک.

  • امکان خرید ساعت با تکنولوژی سولار (خورشیدی).

  • امکان خرید ساعت با تکنولوژی اکو درایو (مختص برند سیتیزن).

 • بودجه بالای ۵ میلیون تومان: امکان خرید ساعت با تکنولوژی کینتیک (مختص برند سیکو).

 • بودجه بالای ۷ میلیون تومان: امکان خرید ساعت‌های جی‌شاک سنسوردار که شامل ویژگی‌های دماسنج، ارتفاع‌سنج، قطب‌نما و غیره هستند.

 • بودجه بالای ۸ میلیون تومان: امکان خرید ساعت‌های غواصی و خلبانی.

در نهایت، بهترین گزینه این است که یک ساعت فوق العاده انتخاب کنید که برای بودجه‌ی شما منطقی است. اگر قرار است به کسی هدیه دهید ولی پول خرید یک ساعت گران‌قیمت را نداشته باشید، او قطعا از شما توقع ندارد بانك بزنید! پس این را در نظر بگیرید که بودجه‌ی انتخابی شما به میزان صمیمیت رابطه‌ی شما با هدیه گیرنده و میزان هزینه‌ای که حاضر هستید انجام دهید، بستگی دارد.

 

حرکات یا عملکرد موتور

اصطلاح “حرکات” به نحوه‌ی عملکرد موتور ساعت اشاره می‌کند. سه نوع موتور اصلی ساعت به شرح زیر است:

 • کوارتز: این حرکت متشکل از یک کریستال کوارتز کوچک و یک باتری است که آن را حرکت می‌دهد. ساعت هایی که از این عملکرد استفاده می‌کنند، از مقرون به صرفه‌ترین ساعت‌های بازار هستند.

 • اتوماتیک: این حرکت در اصل یک دستگاه تیک تاک کوچک است که با پوشیدن ساعت توسط فرد، به کار می‌افتد.

 • مکانیکی (دستی): این نوع حرکت تقریباً شبیه به اتوماتیک است اما به جای اینکه خودش تنظیم شود، باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

 

برای خرید ساعت مچی به عنوان هدیه، می‌توانید به سراغ ساعت‌های مکانیکی و اتوماتیک بروید که نیاز به سرویس دوره ای دارند. این ساعت‌ها نیازی به باتری ندارند و گران هم هستند. به طور معمول، اکثریت خریداران به دنبال ساعت‌های کوارتز هستند زیرا نه تنها محبوب هستند، بلکه مقرون به صرفه نیز هستند. ساعت های کوارتز با باتری کار می کنند و این باتری ها باید هر ۲-۳ سال یکبار تعویض شوند

گیرنده‌ی هدیه‌‌ی شما کیست؟

آیا دوست، عضو خانواده یا همسر شماست؟ از شخصی که هدیه برای او در نظر گرفته شده، شروع کنید. خريد ساعت هديه براي آقايان با خريد ساعت هديه براي بانوان کاملا متفاوت است. قبل از خرید ساعت به عنوان هدیه، باید جنسیت، سبک، شخصیت و ترجیحات گیرنده‌ی هدیه را در نظر بگیرید. یادتان باشد که ساعت مورد علاقه‌ی خودتان را انتخاب نکنید اگر شما ساعتی را دوست دارید، این بدان معنا نیست که شخصی که برایش هدیه می خرید، آن را دوست خواهد داشت. آیا همان ساعتی که همسرتان یا مادر و پدرتان به دست می‌اندازند دوست دارید؟ به این فکر کنید که چه چیزی برای شخصی که برایش ساعت به عنوان هدیه می‌خرید مهم است.

 

برای شروع، دریابید که از چه نوع ساعت‌هایی استفاده می‌کنند. آیا از ساعت‌های معمولی یا کژوال، ساعت‌های رسمی، ساعت‌های طرح کلاسیک یا ساعت‌های با تکنولوژی بالا استفاده می‌کنند؟ از آنها بپرسید چه ویژگی‌هایی در ساعت مچی دوست دارند تا بهتر بتوانید متوجه سلیقه‌ی شخصی آن‌ها شوید. آیا آنها عاشق ساعت‌های کلاسیک سوئیسی هستند یا به تکنولوژی روز نیاز دارند؟ اگر ساعت مچی دارند، آن ساعت چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا آنها به فضای باز علاقه‌مند هستند؟ آیا اغلب لباس‌های رسمی می‌پوشند؟ پاسخ به این سوالات میتواند شما را در انتخاب هدیه‌ی مناسب راهنمایی کند. اطمینان حاصل کنید که ساعتی که برای هدیه انتخاب کرده‌اید با شخصیت و سبک آن‌ها مطابقت دارد. اگر ساعت نتواند شخصیت آن‌ها را منعکس کند، هرگز به مچ دستشان راه پیدا نمی‌کند. در نتیجه، هنگام خرید ساعت به عنوان هدیه، شخصیت و شیوه‌ی زندگی فردی که به او هدیه می‌دهید را ارزیابی کنید. برای مثال، یک ساعت مچی محکم و دارای خصوصیاتی مثل دماسنج، قطب‌نما و غیره، یک هدیه‌ی بسیار مناسب و دلنشین برای افرادی که اغلب به کمپ می‌روند، است.

جایی که ساعت پوشیده می‌شود

این عامل مشابه بخش قبلی است. دلیل اهمیت مکان پوشیده شدن ساعت این است که شما می‌خواهید ساعت مچی به عنوان هدیه انتخاب کنید که هدیه گیرنده واقعاً از آن استفاده می‌کند. در ادامه دسته‌بندی‌هایی که ساعت در آن‌ها پوشیده می‌شوند و ساعت‌های مناسب هر دسته را بیان می‌کنیم.

 • روزانه: اگر گیرنده‌ی هدیه‌ی شما کسی است که هر روز ساعت می‌پوشد، بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که زیبایی همه کاره داشته باشد و تقریباً در هر مکانی مناسب پوشیدن باشد.

 • مناسبت‌های رسمی: یک ساعت مچی مجلسی کوچک و شیک.

 • در حین ورزش: یک ساعت راحت که در معرض عرق و انواع رطوبت خراب نشود.

 • زیر آب: یک ساعت که در برابر آب تا عمق مناسبی مقاوم است. شما می‌توانید یک ساعت فلزی غواصی یا یک ساعت پلاستیکی ویژه انتخاب کنید.

 

اندازه‌ی صفحه‌ی ساعت

اندازه‌ی ساعت بسیار مهمتر از آن است که اکثر مردم در ابتدا تصور می‌کنند. در ابتدا توجه کنید که صفحه‌ی اصلی ساعت هدیه‌ی احتمالی شما چند میلی‌متر است. سه فاکتور که باید در نظر بگیرید عبارتند از: تنظیم، اندازه‌ی مچ دست و سبک شخصی. به طور کلی، مچ‌های کوچکتر، افراد دنباله‌روی مد ظریف‌ و رویدادهای رسمی به ساعت‌هایی با صفحه‌ی کوچک‌تر نیاز دارند. برعکس هر یک از این ویژگی‌ها، ساعت با صفحه‌ی بزرگ‌تر را می‌طلبد. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که قبل از خرید ساعت به عنوان هدیه، اندازه‌ی دقیق مچ هدیه گیرنده را بیابید. درست است که در زمان‌های اخیر ساعت‌های آویزان به یک ترند تبدیل شده‌اند اما در هر صورت ساعت باید کاملاً مناسب مچ دست آن‌ها باشد.

 

جنس بند ساعت

چهار جنس بندی که می‌توانید انتخاب کنید، فلز، چرم، رزین و رابر است. هر کدام ظاهر متمایزی دارند و در محیط‌های مختلف معنا پیدا می‌کنند. فلز و چرم رایج‌ترین جنس بند ساعت مچی هستند و تقریباً در همه‌ی شرایط مناسب و کافی هستند. بندهای رزین و رابر بیشتر برای شرایط ناهموار یا افرادی که به دنبال ظاهری منحصر به فرد هستند، شناخته می‌شوند.

 

ساعت‌‌های مچی با کیفیت بخرید!

برای عزیزانتان ساعت‌های با کیفیت و با ضمانت خوب بخرید تا بتوانند سال‌ها از آن استفاده کنند. امروزه که فروشگاه‌هاي ساعت بسياري در دسترس عموم قرار دارند، خريد ساعت به عنوان هديه را كمي پيچيده‌تر از گذشته کرده‌اند. خريد ساعت مچی از يک سايت با نماد اعتماد الکترونيکي و ساعت‌هاي اصل با گارانتي‌هاي معتبر، خطر خريد ساعت دست دوم يا ساعت بدون ضمانت را از بين مي‌برد. کافي است به حس نااميدي هديه گيرنده فکر کنيد زماني که متوجه شود شما يک کپي بي کيفيت از يک ساعت زيبا براي او خريداري كرديد. یا حتی بدتر از آن، يک ساعت اصل براي او خريديد و ماه اول مشکلی پیش می‌آید – اما نمی‌توان آن ساعت را تعمیر کرد زیرا با ضمانت معتبر همراه نبوده است!

خوشبختانه واچ آنلاين اصالت ساعت‌ها را تضمين مي‌کند و تمامي ساعت‌هاي ارائه شده به همراه گارانتي‌هاي رسمي و معتبر هستند. این بدان معناست که وقتی از ما خرید می‌کنید، می‌دانید که ساعت‌هایی با بالاترین کیفیت را دریافت خواهید کرد که با ضمانت کامل محافظت می‌شوند.

 

سخن آخر

اما حقیقتی که در مورد هدیه دادن وجود دارد این است که فرد موردعلاقه‌ی شما به احتمال زیاد از هر چیزی که به او می‌دهید قدردانی خواهد کرد. با این وجود، تصمیم‌گیری در مورد خرید محصولی که به خوبی با شخصیت آنها سازگار است، ارزش وقت و انرژی شما را دارد. اگر تصمیم گرفته‌ايد که ساعت مچی برای هدیه‌ی بعدی شما منطقی است، اکنون می‌دانید که چه عواملی را باید در نظر بگیرید و چگونه می‌توانید ساعتی عالی به عنوان هدیه انتخاب کنید.

سبد خرید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش